Károsíthatja a kávé a fogaidat?

  • Post comments:0 Comments

Az élet kávé nélkül sok ember számára olyan, mint egy autó benzin nélkül; ez az, ami a világ nagy részét táplálja. Gondoltál már arra, hogy vajon a kávé káros-e a fogakra?

Világszerte naponta több mint 2 milliárd csésze kávé fogyasztásával a világ forog, és több millió elme aktív. De bár úgy érezheted, hogy a kávézás a nap egyik elengedhetetlen része, bizony  problémákat okozhat a mosolyodban.

Ha sok kávét iszol, fontos megérteni a hatásait, ezért mindent el fogunk mondani:

  • A kávé melyik része károsítja a fogakat
  • A kávé által okozott lehetséges problémák a fogakban
  • Hogyan lehet enyhíteni a kávé által okozott problémákat a fogak számára

Így nem kell lemondani az olyan italról, amelyet annyira szeretsz.

Hogyan szennyezi a kávé a fogakat?

Gyakran mondják, hogy a kávé az egyik legrosszabb dolog, amit ihatunk, ha fehér fogakat szeretnénk. Határozottan ott van a többi problémás ital mellett, úgy mint a tea és a vörösbor, de mitől olyan rossz?

Először is, a kávé magas tanninszintet tartalmaz. A normál pörkölt kávéban az ital körülbelül 1,8%-a tannin. Ez csak a fele a teában lévő tanninszintnek, de még így is elég magas.

A tanninok pozitív hatással lehetnek a szervezetre , például potenciálisan csökkenthetik a vérnyomást és segíthetnek a rák megelőzésében, mivel antioxidánsok. Ha azonban aggódik a fogai miatt, a tanninok nem jók – segítenek a sötét molekuláknak a zománchoz tapadni.

Ráadásul a kávé erősen savas. A szája általában semleges – nem savas vagy lúgos. A savszint növelése a szájban lágyítja a zománcot, ami azt jelenti, hogy gyorsabban erodálódik. 

Milyen károkat okoz a kávé a fogakban?

Hogyan károsítják a kávéban lévő tanninok és savak a fogakat?

A tanninoktól elszíneződnek és gyorsabban sárgulnak a fogaid. Ennek az az oka, hogy a vegyszerek segítik a foltok tapadását a fogakra. A rágást, harapást nem befolyásolja – továbbra is képes leszel harapni és rágni –, de kénytelen leszel fehéríteni, hogy megőrizd a fehér mosolyod.

A kávéban lévő savak hosszabb távú károsodást okozhatnak. A sav lágyítja a zománcot, amely a fogak külső bevonata, amely megvédi őket az érzékenységtől és a fogszuvasodástól. A túl sok savas étel, például a kávé, más magas savtartalmú ételekkel együtt gyengíti fogakat.

Hogyan akadályozhatom meg, hogy a kávé elszínezze a fogaimat?

Nem minden dolog végződik rosszul; továbbra is megihatod a napi koffeint, ugyanakkor egyszerre vigyázhatsz a gyöngyházfehér mosolyodra.

Íme az 5 legfontosabb tippünk, amellyel megelőzheted, hogy a kávé elszíneztesse a fogaidat:

  1. Adjál tejet a kávédhoz. Ez nemcsak világosabbá teszi a kávédat, így a foltok nem lesznek olyan sötétek, hanem ha tehéntejet ad hozzá, az étrendben lévő extra kalciumnak köszönhetően az állkapocscsont és a fogak erősebbek lesznek.
  2. Használj bambuszból vagy fémből készült szívószálat a kávéhoz, hogy a tanninok és savak alig érintkezzenek a fogaiddal. Ha nem használsz szívószálat, ügyelj arra, hogy a kávé minél jobban elkerülje a fogakkal való érintkezést.
  3. Ne adj a kávéhoz cukrot és szirupot. A cukor táplálja a rossz baktériumokat a szájban, ami savas környezetet eredményez, amely elősegíti a foltosodást és az üregek kialakulását.
  4. Igyál hűvösebb kávét , hogy a hő ne puhítsa meg annyira a fogaidat. Ha a zománc puhább, nagyobb valószínűséggel foltosodik.
  5. Kávé ivása után öblítsd ki a szádat szobahőmérsékletű vízzel, hogy a tanninok ne üljenek túl sokáig a fogak felületén.

A kávé nem a legjobb ital, ha azt szeretnéd, hogy a fogaid fehérek és egészségesek legyenek, de megnyugtatunk, hogy attól nem fog minden fogad kihullani.
Ügyelj arra, hogy tartsd be a megfelelő szájhigiéniai rutint, beleértve a megfelelő fogmosást; szívószálon keresztül igyál hidegebb kávét, majd öblítsd le egy pohár szobahőmérsékletű vízzel; és kövesd a megbízható, otthoni fogfehérítési rutint, hogy megakadályozd a kávé által okozott fogkárosodást.

Hogyan távolíthatom el a kávéfoltokat a fogakról?

Ha már elszíneződtek a fogaid több évnyi mohó kávéfogyasztás után, akkor ebben nem kell beletörődnöd.

Lehetőség van arra, hogy a sárga árnyalatokat eltüntesd a fogadról, és újra örülhess a fehér mosolyodnak. A BrillSmile csapata a tudományosan bizonyított PAP formulát fejlesztette ki a fogak fehérítésére, amelyet 12 napon keresztül javasoljuk használni, majd 4 hét múlva megismételni a kezelést.

Sokan már egyetlen használat után is javulást tapasztalnak fogaik fehérségében.

Ha egyáltalán nem tudsz kávé nélkül élni, amikor az otthoni 32 ledes készletünkkel fehéríted a fogaid, kövesd a fenti öt tippet, hogy csökkentsd a fogaidra gyakorolt hatást, amikor napi csésze kávédat fogyasztod.

A kávé káros a fogakra?

A kávé nem a legjobb ital, ha azt szeretnéd, hogy a fogaid fehérek és egészségesek legyenek, de megnyugtatunk, hogy attól nem fog minden fogad kihullani.

Ügyelj arra, hogy tartsd be a megfelelő szájhigiéniai rutint, beleértve a megfelelő fogmosást; szívószálon keresztül igyad a hidegebb kávét, majd öblítsd le egy pohár szobahőmérsékletű vízzel; és kövesd a megbízható, otthoni fogfehérítési rutint, hogy megakadályozd a kávé által okozott fogkárosodást. 

Milyen megoldás létezik a fogíny és a fogzománc ápolására?

Számos patikában és drogériában kapható termék közül választhatunk, melyek segíthetnek megóvni az íny és a fogzománc egészségét. Azonban mint már példák sorozata is van rá, a többségükből hiányzik a megfelelő hatóanyag, ami a várt eredményhez vezetne.

BrillSmile kifejezetten a fogzománc és fogíny ápolásása az Nhpro Enamel Care fogzománc erősítő fogkrémet (Fogzománcápolót) ajánlja, amely nano hidroxiapatittal készült, amely segíthet pótolni az elveszett ásványi anyagokat és csökkenti az érzékenységet. A hidroxiapatit hatékony a fogzománc védelmében és visszapótlásában, mivel a fogzománc egyik alkotóeleme.

Rossz Fogmosási Szokások

Hibák, amiről tudnod kell A fogmosás mindennapi rutinunk része, ám sokan nem is gondolják, hogy hibás technikával akár ártanak is fogainknak és ínyünknek. Nézzük, melyek

Tovább olvasom »

Melyik fogkefe a legjobb számodra?

Hagyományos fogkefe (Tudományos áttekintés a hagyományos, elektromos, sonic és ultrasonic fogkefék hatékonyságáról) A megfelelő fogkefe kiválasztása elengedhetetlen a szájhigiénia fenntartásához. Az alábbiakban tudományos alapokon mutatjuk

Tovább olvasom »

Miért színeződnek el a fogaink?

A fogelszíneződés lehetséges okai /Fogorvos válaszol/ A fogak elszíneződésének számos oka lehet. Legtöbbször csak az étkezés és dohányzás által okozott felrakódásokkal van dolgunk. Biztonságból azért

Tovább olvasom »

Milyen fogvitamint szedjek?

Mi az igazság a fog vitalminról? /Fogorvos válaszol/ Ahhoz, hogy fogaink és fogínyünk egészséges legyen, megfelelő vitaminokat és ásványi anyagokat kell bevinnünk a szervezetünkbe. A

Tovább olvasom »

Mi az a PAP és mennyire biztonságos?

https://www.brillsmile.hu/wp-content/uploads/2023/03/Main-video-1.mp4 Mi az a PAP fogfehérítés? A PAP a Phthalimidoperoxy-kapronsav rövidítése, ami általában egyszerűen PAP néven ismert. Ezt a szintetikus szerves peroxisavat elsősorban fogfehérítő szerként

Tovább olvasom »

Vélemény, hozzászólás?