A helyes fogmosás titka

  • Post comments:0 Comments

 

Bizonyára Te is úgy gondolod, hogy felnőtt emberként már elsajátítottad a helyes fogmosás és a fogápolás fortélyait.

Szinte már rutinfeladat, amit elrontani sem lehet. Sajnos ez nem így van, amit az is bizonyít, hogy mikor már baj van a fogaink egészségével, bizony sokan kerülnek fogorvosi székbe és kellemetlen fogorvosi beavatkozásokat szenvednek el.

Az emberek többsége nem tisztítja meg helyesen a fogsorát, éppen ezért alakulhat ki a fogkő.

 

 

Mi a szabály?

Bár tényleg azt gondolnánk, hogy egy gyerekkorban elsajátított, rutinos mozdulatsorról van szó, a fogmosás mégsem merülhetne ki ennyiben. 

A helyes fogtisztítás elsajátítása viszont nagyon sok bajtól megóvhat minket, és bizony elkerülhetjük a fogorvos gyakori látogatását is, ha betartunk néhány szabályt. De lássuk, mik ezek a szabályok!

Mi az aranyszabály fogmosáskor?

A legelső, és talán legfontosabb tényező az idő. Amennyiben nem hagyunk elegendő időt magunknak ahhoz, hogy a fogmosást elintézzük, biztos, hogy nem végezzük el rendesen. Ahhoz ugyanis, hogy fogazatunk minden részét át tudjuk tisztítani, nem elég fél perc. És el is érkeztünk a második nagyon fontos, sarkalatos ponthoz. 

Minden egyes felszínt meg kell tisztítani. Nem csupán a külső, külvilág számára látható részre kell odafigyelnünk. Az elülső fogaknak külső és belső felszínére is nagy hangsúlyt kell fektetnünk, a rágófogak tekintetében pedig minimum három, de a fogak közti rést is beleszámítva négy oldala is van, melyek mind tisztításra várnak.

A reggeli előtt célszerű fogat mosni

Ha te is azok közé tartozol, akik a reggili kávé, vagy gyümölcslé után egyből rohannak fogat mosni, akkor ezzel most lehet, hogy átértékeled a napi rutinodat. A kávé és gyümölcsös, cukros ételek elfogyasztása után a szájüregben savak keletkeznek. Ha ezután egyből mész fogat mosni, akkor ezzel sokat ártottál a fogaidnak. Ugyanis a savakat fogmosás közben belenyomhatod a fogzománcba, ami fogszuvasodáshoz, vagy a zománc elvékonyodásához vezethet.
Fogorvosok azt javasolják, hogy a reggelizés, vagy a kávé előtt érdemes fogat mosni. Ezzel ugyanis nem roncsolod a fogzománcot.
Másik megoldás, hogyha reggeli után vársz fél-egy órát a fogmosással. Ezzel megőrizheted fogaid egészségét!

Hányszor mossunk fogat naponta?

Amit szintén kevesen tudnak a mai rohanó világban, hogy a fogmosásnak nem napi egyszeri tevékenységnek kellene lennie. A legjobb az lenne, ha minden étkezést követően megmosnánk fogainkat.

Természetesen ez szinte lehetetlen, így tényleg nagyon fontos, hogy amikor eljutunk fogsorunk tisztításához, akkor azt körültekintően, elegendő időt és energiát szánva rá végezzük el.

Következő cikkünkben arról is lesz szó, hogy milyen berögzült rossz fogmosási szokások vezetnek el a fogínybetegségekhez, a fogzománc elvékonyodáshoz, illetve a fogkő képződéshez.

Milyen megoldás létezik a fogíny és a fogzománc ápolására?

Számos patikában és drogériában kapható termék közül választhatunk, melyek segíthetnek megóvni az íny és a fogzománc egészségét. Azonban mint már példák sorozata is van rá, a többségükből hiányzik a megfelelő hatóanyag, ami a várt eredményhez vezetne.

BrillSmile kifejezetten a fogzománc és fogíny ápolásása az Nhpro Enamel Care fogzománc erősítő fogkrémet (Fogzománcápolót) ajánlja, amely hidroxiapatitot tartalmaz, amely segíthet pótolni az elveszett ásványi anyagokat és csökkenti az érzékenységet. A hidroxiapatit hatékony a fogzománc védelmében és visszapótlásában, mivel a fogzománc egyik alkotóeleme.

Rossz Fogmosási Szokások

Hibák, amiről tudnod kell A fogmosás mindennapi rutinunk része, ám sokan nem is gondolják, hogy hibás technikával akár ártanak is fogainknak és ínyünknek. Nézzük, melyek

Tovább olvasom »

Melyik fogkefe a legjobb számodra?

Hagyományos fogkefe (Tudományos áttekintés a hagyományos, elektromos, sonic és ultrasonic fogkefék hatékonyságáról) A megfelelő fogkefe kiválasztása elengedhetetlen a szájhigiénia fenntartásához. Az alábbiakban tudományos alapokon mutatjuk

Tovább olvasom »

Miért színeződnek el a fogaink?

A fogelszíneződés lehetséges okai /Fogorvos válaszol/ A fogak elszíneződésének számos oka lehet. Legtöbbször csak az étkezés és dohányzás által okozott felrakódásokkal van dolgunk. Biztonságból azért

Tovább olvasom »

Milyen fogvitamint szedjek?

Mi az igazság a fog vitalminról? /Fogorvos válaszol/ Ahhoz, hogy fogaink és fogínyünk egészséges legyen, megfelelő vitaminokat és ásványi anyagokat kell bevinnünk a szervezetünkbe. A

Tovább olvasom »

Mi az a PAP és mennyire biztonságos?

https://www.brillsmile.hu/wp-content/uploads/2023/03/Main-video-1.mp4 Mi az a PAP fogfehérítés? A PAP a Phthalimidoperoxy-kapronsav rövidítése, ami általában egyszerűen PAP néven ismert. Ezt a szintetikus szerves peroxisavat elsősorban fogfehérítő szerként

Tovább olvasom »

Vélemény, hozzászólás?